Jälgi meie tegemisi DPD Eesti on Facebook
Eesti keeles  | English  | По русски www.dpd.com Kontakt Press

Arhiiv 2012

Siit leiate DPD varasemate aastate pressiteated.

Pressiteated

16. novembril tähistab Eesti juhtiv kullerfirma DPD Eesti AS kullerite päeva, millega tänatakse selle pingelise töö tegijaid ja tõstetakse antud ameti väärtust. Päeva tähistatakse korraga nii Eestis, Lätis ja Leedus. Kolme riigi peale kokku tunnustatakse üle 450 DPD pakitooja, Eestis 126 kullerit.

Selle päevaga soovime avaldada austust ja tunnustust pakitoimetaja ameti esindajatele ning tõsta pakisaajate ja –saatjate teadlikkust kulleri igapäevatöö keerukusest. “Enamik meist on vähemalt kord elus puutunud kokku paki saamise või saatmisega. Selle protsessi telgitagustega pole aga enamus kokku puutunud ega näinud,“ räägib DPD Eesti AS tegevjuht Tarmo Tael. Kullerfirma DPD Eesti käsitleb aastas enam kui kaks miljonit pakisaadetist. Novembri- ja detsembrikuul kasvab kullervedude pakimaht teiste kuudega võrreldes üle 20 protsendi. Kiirel ja kasvavate mahtudega perioodil peab töö aga tehtud saama sama täpselt ja professionaalselt. „Just nüüd, kui lähenemas on jõulud ja pakisaatmise maht aina kasvab, on õige aeg heita pilk pakkide liikumisele kulleri vaatevinklist,“ lisab Tael.

„Igat ametit tuleb väärtustada. Kui töötaja tunneb ja teab, et tema töö panust väärtustatakse, teeb ta seda suurema töörõõmuga ja paremini,“ ütleb DPD Eesti AS tegevjuht Tarmo Tael. „Me ei tööta vaid pakkidega, töötame inimestega, kes osutavad teenust ja kellele osutatakse teenust. Seda tihtipeale ei märgata. Jõulukingipaki toojaks võib osutuda just nimelt DPD kuller ja kauba saajaks võite osutuda just teie,“ lisab ta.

Kullerfirma DPD kutsub kõiki sel päeval märkama ja õnnitlema pakitoojaid. „Kutsume ka konkurente tunnustama oma kullereid ja liituma kullerite päeva tähistamisega. Usume, et meie konkurentide kullerid väärivad samuti tunnustamist,“ räägib Tael.

Kullerite päeva  traditsioon on saanud alguse Läti DPD-st, kus seda tähistatakse juba kolmandat aastat, Eestis tänavu teist korda.

DPD   
Vedades rahvusvahelises võrgustikus üle 2.5 miljoni paki päevas, on DPD (Dynamic Parcel Distribution) üks juhtivaid pakisaatmisteenuste osutajaid Euroopas. DPD pakiveovõrgustik on Euroopa tõhusaim maismaa transpordivõrgustik, laienedes maailma kõige olulisematesse majanduspiirkondadesse: üle 800 depoo enam kui 24 000 töötajat ja 18 000 sõidukit.  DPD pakub oma äri- ja eraklientidele tooteid ja teenuseid, kattes nende kõik saatmisvajadused alates tava- ja kiirpakkide erinevatest lähetusviisidest kuni individuaalsete kliendilahendusteni ja seda nii siseriiklikult kui rahvusvaheliselt, kokku 230 riigis. DPD põhiaktsionär on Prantsuse GeoPost Group, mis on La Poste’i täisomanduses tütarettevõte. GeoPost omab enamus DPD aktsiate (83,32 protsenti) osalust.

DPD Eesti AS
DPD kaubamärki esindab Eestis DPD Eesti AS. Ettevõte on turul olnud 1996. aastast ning kuulub alates 2004. aasta septembrist GeoPosti koosseisu. DPD Eesti kaudu saab pakke saata 26 EL-i liikmesriiki; Eestisse jõuavad DPD kaudu saadetised 23 EL-i liikmesriigist.

Lisainformatsioon:
DPD Eesti AS
Tarmo Tael
Tegevjuht
Tel.: 56 463 463

DPD Eesti AS avas 17. veebruaril, Rae Tehnopargis uue logistikakeskuse, mis on varustatud Eestis sarnaste seas modernseima ja võimsaima sorteerimistehnikaga ning mis võimaldab käsitleda kullersaadetisi veelgi kiiremini ja oluliselt suuremas mahus kuni seni.

Kullerfirma DPD Eesti käsitleb aastas enam kui kaks miljonit pakisaadetist. “Käsitledes pakki tema toimetusprotsessis kasvõi üks sekund kiiremini, tähendab see aastas enam kui 555 tundi ajavõitu. See on kindlasti suur väärtus nii meile kui klientidele, sest aeg on võrdselt hinnas kõigile,“ tutvustas rajatud terminali võimalusi DPD Eesti AS tegevjuht Tarmo Tael.

Lisaks on seal paremad töö- ja olmetingimused töötajatele ning tegevjuhi sõnul saavad sellest rõõmust osa ka kliendid.  

Ka pakkide sorteerimistehnoloogia on uus vastvalminud jaotuskeskuses. Tegemist on kaasaegse tehnoloogigaga, mille kasutamine annab ettevõttele piisava efektiivsuse kasvu pakkide käsitlemisel. „Kui meie varasemas terminalis oli pakkide sorteerimise võimekus olenevalt pakkide iseloomust 2000-2400 pakki tunnis, siis hinnanguliselt peaks Taevavärava terminalis see olema poolteist kuni kaks korda kõrgem, mis tähendab, et peaksime suutma sorteerida kuni 4500 pakki tunnis,“ täiendas terminali võimsust kommenteerides DPD Eesti ASi arendusprojektide juht Rainer Rohtla. Tema sõnul suureneb uues majas lisaks kullerpakkidele ka kordades kaubaaluste käsitlemise võimekus. „Investeeringu puhul oleme arvestanud kohaliku turu eripärade ja meile on tähtis, et töövahendid, mida me kasutame pakuks parima võimaliku kasu kliendile ja omanikule,“ märkis Rohtla. Tema sõnul annab uus terminal ettevõttele võimaluse järgmise viie aastaga kasvatada kogu pakimahus peaaegu kahekordseks.

DPD uue modernse terminali kogupindala on 2038,8 ruutmeetrit, millele on lisaks 822,2 ruutmeetrit kontori pinda.

Hoone ehitustöid alustati möödunud aasta kevadel. Investeeringu kogumaksumuseks kujunes ligikaudu 2 miljonit eurot. Jaotuskeskuse projekteerimis- ja ehitustöödes oli DPD koostööpartneriks OÜ Astlanda Ehitus.

DPD  
 
Vedades rahvusvahelises võrgustikus üle 2.5 miljoni paki päevas, on DPD (Dynamic Parcel Distribution) üks juhtivaid pakisaatmisteenuste osutajaid Euroopas. DPD pakiveovõrgustik on Euroopa tõhusaim maismaa transpordivõrgustik, laienedes maailma kõige olulisematesse majanduspiirkondadesse: üle 800 depoo enam kui 24 000 töötajat ja 18 000 sõidukit.  DPD pakub oma äi- ja eraklientidele tooteid ja teenuseid, kattes nende kõik saatmisvajadused alates tava- ja kiirpakkide erinevatest lähetusviisidest kuni individuaalsete kliendilahendusteni, ja seda nii siseriiklikult kui rahvusvaheliselt, kokku 230 riigis. DPD põhiaktsionär on Prantsuse GeoPost Group, mis on La Poste’i täisomanduses tütarettevõte. GeoPostomab enamus DPD aktsiate (83,32 protsenti) osalust.

DPD Eesti AS 

DPD kaubamärki esindab Eestis DPD Eesti AS. Ettevõte on turul olnud 1996. aastast ning kuulub alates 2004. aasta septembrist GeoPosti koosseisu. DPD Eesti kaudu saab oakke saata 24 EL-i liikmesriiki; Eestisse jõuavad DPD kaudu saadetised 19 EL-i liikmesriigist.

Kontakt:
DPD Eesti AS
Tarmo Tael
Tegevjuht
Taevavärava tee 1
Lehmja küla, Rae vald
Tel.: 56 463 463

DPD Eesti AS
Rainer Rohtla
Arendusprojektide juht
Taevavärava tee 1
Lehmja küla, Rae vald
Tel.: 50 99 839